Дата: 09.10.09 12:18
КЕРІВНИЦТВО КАФЕДРИ
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Головними пріоритетами роботи кафедри міжнародного менеджменту є дослідження актуальних тенденцій глобалізації світового господарства, проблем корпоративного управління і стратегічного планування.
Кадровий склад кафедри міжнародного менеджменту забезпечує викладання дисциплін на бакалаврському та магістерському рівні усіх форм навчання за спеціальністю “Міжнародна економіка”.
На кафедрі ведеться активна робота по залученню до професорсько-викладацького складу кафедри видатних вчених, провідних фахівців в галузі міжнародної економіки, спеціалістів з досвідом науково-методичної роботи в галузі проблемного навчання та здібних випускників факультету.
Важливим фактором розвитку діяльності кафедри є співробітництво з Українським інститутом розвитку фондового ринку, Інститутом світової економіки та міжнародних відносин НАН України, Міністерством економіки України і забезпечення підготовки магістрів на очно-заочній та заочні формах навчання в Центрі магістерської підготовки КНЕУ.
IСТОРIЯ КАФЕДРИ
Створена у 1996 р. на основі кафедри міжнародних економічних відносин, що було зумовлено, з одного боку, необхідністю підготовки висококваліфікованих кадрів у галузі управління міжнародним бізнесом, а з другого – оптимізацією структури факультету в процесі переходу на багаторівневу систему освіти. Кафедру очолив доктор економічних наук, професор Д.Г. Лук’яненко.
Нині на кафедрі працюють 40 викладачів, у тому числі – 7 докторів економічних наук, 9 професорів, 17 кандидатів економічних наук, 15 доцентів, 3 ст.викладачів, які є провідними спеціалістами в галузі міжнародного менеджменту та глобальної економіки. Серед них – відомі в країні та за кордоном вчені: заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат національної премії Академії Наук в галузі економіки, доктор економічних наук, професор Д.Г. Лук’яненко; почесний професор Гарвардської школи бізнесу (США), Лауреат національної премії Академії Наук в галузі економіки, доктор економічних наук, професор Є.Г. Панченко, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки доктор економічних наук, професор Б.В. Губський, професор П.Г. Петрашко (Голова державного казначейства України у 1997-2005 рр.).
Базові дисципліни кафедри: на магістерському рівні – "Глобальна економіка" (д.е.н., професор Т.В.Кальченко, к.е.н., доцент Р.В.Омельченко, ст.викладач Тимків І.В.); "Міжнародні стратегії економічного розвитку" (д.е.н., професор Д.Г.Лук’яненко, к.е.н., професор Татаренко Н.О., к.е.н., доцент Данилюк Н.І.); "Міжнародний менеджмент" (д.е.н., професор Є.Г.Панченко, к.е.н., доценти Петрашко Л.П., С.Ю.Пахомов, ст.викладач І.П.Загородній); "Управлінська результативність в міжнародному бізнесі" (д.е.н., доцент В.А.Білошапка); на бакалаврському рівні – "Міжнародні організації" (к.е.н., доценти В.П.Колосова, Н.І.Данилюк, О.Д.Павловська); "Міжнародна економічна діяльність України (д.е.н., професор Новицький В.Є., к.е.н., доценти Мартинюк О.В., Олійник В.В., Жеваго А.В., Фурсова О.В.); "Основи зовнішньоекономічної діяльності" (к.е.н., доцент Аністратенко Н.В.).
До спеціалізованих дисциплін кафедри належать: "Європейський бізнес" (професор Є.Г. Панченко, ст.викладач І.П.Загородній); "Європейський проектний менеджмент" (доцент Л.П.Петрашко) у межах магістерської програми "Європейська інтеграція".
Викладачі кафедри брали участь у науковому обґрунтуванні концепцій і програм державного та міжнародного значення. Зокрема, йдеться про “Концепцію зовнішньоекономічної політики України” (1995 р.); економічні доповіді Президента України (1996-1998 рр.); науково-дослідні теми ДКНТ України (1993-1994 рр., 1995-1996 рр.); “Зону вільної торгівлі “Україна – ЄС” (1999-2000 рр.).
Останніми роками науково-дослідницька робота концентрується у полі найактуальніших проблем сучасності – глобальної економіки і менеджменту. Дослідження співробітників, аспірантів, докторантів і здобувачів кафедри присвячуються обґрунтуванню геоекономічної стратегії національного розвитку, нарощуванню потенціалу українських корпорацій та забезпеченню їхньої конкурентоспроможності в глобальному середовищі. Центральне місце у сфері наукових інтересів кафедри займають науково-теоретичні та практичні дослідження в межах державної науково-дослідної теми “Ресурси і моделі глобального економічного розвитку”.
Викладачі кафедри публікуються у авторитетних періодичних зарубіжних виданнях, беруть участь у впливових міжнародних наукових симпозіумах і конференціях за кордоном (Німеччина, Бельгія, США, Канада, Туреччина, Китай, Південна Корея), виконують науково-дослідні роботи за державними договорами та грантами USID, CIDA, TACIS, Світового банку.
Обґрунтованість наукових висновків і адресних пропозицій кафедри забезпечується не тільки вивченням і адаптацією новітніх досліджень провідних вітчизняних та зарубіжних центрів, але й власними аналітичними моніторингами (конкурентоспроможності економіки України, позитивних та негативних впливів глобалізації на національний і світогосподарський розвиток, міжнародної економічної поведінки українських підприємств тощо).
Про пріоритетність науки в роботі кафедри свідчить те, що за час її існування захищено 29 кандидатських та 6 докторські дисертації, а на сьогодні 34 аспірантів, докторантів та здобувачів займаються науково-дослідною роботою. Кафедра є провідною і у розробці навчально-методичних матеріалів і літератури вищої школи України з питань міжнародної економіки та менеджменту.
Викладачі кафедри використовують новітні навчальні технології для проведення лекцій, семінарських занять і тренінгів з максимальною орієнтацією на активізацію самостійної роботи студентів. Цьому сприяє їх безпосередньо міжнародний як академічний, так і практичний досвід. Так, завідувач кафедри Д.Г.Лук’яненко свого часу навчався і стажувався в університетах Канади, США, Німеччини, Китаю, є експертом Європейської Комісії ООН; професор Є.Г.Панченко – в університетах США, Китаю, Єгипту, Південної Кореї; д.е.н., професор В.А.Білошапка та д.е.н., професор Т.В.Кальченко – в університетах Канади та Великобританії; к.е.н. О.Д.Павловська та В.В.Олійник – в університетах Європейського Союзу, вони є сертифікованими лекторами ЄС.
Для провідних викладачів і співробітників кафедри характерною є активна позиція у сфері своєї професійної діяльності стосовно: наукової атестації міжнародників-економістів (безпосередня участь у роботі Спеціалізованих вчених рад – Д.Г.Лук’яненко, Є.Г.Панченко, Б.В.Губський; опонування і рецензування кваліфікаційних кандидатських і докторських наукових досліджень; видавничої діяльності – Д.Г.Лук’яненко є головним редактором наукових журналів "Ринок цінних паперів України" та "Міжнародна економічна політика", Є.Г.Панченко, Б.В.Губський, П.Г.Петрашко, В.А.Білошапка – членами редакційних колегій цих та інших наукових журналів); експертно-консалтингової діяльності на макрорівні (Адміністрація Президента України, Міністерство економіки України, Міністерство закордонних справ України) та в міжнародних організаціях (Європейська комісія ООН, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку) і корпораціях (Дженерал Електрик, Бритиш Петролеум, Кока-Кола, Рур-газ).
На сьогодні діяльність кафедри спрямована на реалізацію наступних пріоритетних завдань:
забезпечення викладання дисциплін кафедри на магістерських програмах "Управління міжнародним бізнесом", "Міжнародна торгівля", "Міжнародний інвестиційний менеджмент", “Міжнародний облік і аудит”, “Європейська інтеграція” на факультеті МЕіМ;
-
реалізація комплексу дослідницьких проектів в межах загальноуніверситетських науково-дослідних програм;
-
впровадження сучасних методик і технологій навчального процесу;
-
сприяння науково-дослідної роботи студентів;
-
розробка та видання сучасної науково-методичної літератури.
ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД
Лук’яненко Дмитро Григорович – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат національної премії Академії наук України в галузі економіки, доктор економічних наук, професор, декан факультету міжнародної економіки і менеджменту, завідувач кафедри міжнародного менеджменту.
Одержав вищу освіту в Київському інституті народного господарства ім. Д.С.Коротченка в 1980 р., спец. “Економіка промисловості". В 1996 р. захистив докторську дисертацію на тему “Розвиток національної економіки в умовах міжнародної інтеграції”.
Один з організаторів міжнародної економічної освіти в Україні, фундатор національної наукової школи у галузі міжнародної економіки і менеджменту. Проходив навчання та стажування в університетах Канади, США, Великобританії, Німеччини, Франції, Голландії, Китаю.
Брав участь у підготовці низки законопроектів України, Урядових програм, проектів Європейського Союзу. Незалежний експерт Європейської комісії Організації Об'єднаних Націй.
Голова секції «Міжнародна економіка» науково-методичної секції Міністерства освіти і науки України за напрямом «Економіка і підприємництво».
Автор близько 150 наукових праць, у тому числі 37 монографій, підручників та навчальних посібників. Основні напрями наукових досліджень – міжнародна економічна інтеграція, глобалізація економічного розвитку, міжнародна інвестиційна діяльність, глобальний менеджмент. Головний редактор наукових журналів «Міжнародна економічна політика» і «Ринок цінних паперів України.
Загальний стаж роботи 27 років.
Кальченко Тимур Валерійович –доктор економічних наук, професор, заступник декана факультету МЕіМ, заступник завідувача кафедри міжнародного менеджменту. Одержав вищу освіту в Київському державному економічному університеті в 1996 р., спец. “Міжнародна економіка”. Проходив навчання та стажування в університетах Канади та Великобританії.
В 2007 р. захистив докторську дисертацію на тему “Імперативи системної взаємодії у формуванні глобальної економіки”
Загальний стаж роботи в КНЕУ 13 років.
Сфера професійних інтересів – глобальна економіка.
Новицький Валерій Євгенович - доктор економічних наук, професор
Одержав вищу освіту в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка в 1985 р., спец. ”Міжнародні відносини”.
У 1996 році захистив докторську дисертацію на тему “Коопераційна модель відкритої економіки України”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 11 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародна економічна діяльність України.
Панченко Євген Григорович – лауреат премії НАН України у галузі економіки, почесний професор Гарвардської школи бізнесу (США), доктор економічних наук, професор.
Одержав вищу освіту в Донецькому політехнічному інституті в 1967 р., спец. “Інженер-механік”. В 1985 р. захистив докторську дисертацію на тему "Територіальне управління соціально-економічними процесами”. Займав посадові позиції виконавчого директора Міжнародного Інституту менеджменту (МІМ – Київ), віце-президента міжнародного інституту бізнесу, заступника голови правління АБ “Енергобанк”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 15 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент.
Губський Богдан Володимирович – доктор економічних наук, професор, народний депутат України.
Одержав вищу освіту в Київському університеті ім. Тараса Шевченка в 1985 р., спец. “Прикладна математика”. В 1998 р. захистив докторську дисертацію на тему “Інвестиційні процеси в умовах глобалізації (методологія системних досліджень і оптимізація)”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 8 років
Білошапка Владислав Анатолійович – доктор економічних наук, професор.
Одержав вищу освіту в Дніпропетровському металургійному інституті в 1992 р., спец. “Економіка та організація металургійної промисловості"
В 1995 р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Стратегія інтернаціоналізації підприємства" .
В 2008 р. захистив докторську дисертацію на тему "Управлінська результативність в ТНК".
Загальний стаж роботи в КНЕУ 17 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент, стратегія бізнесу, глобальне лідерство.
Сіденко Світлана Володимирівна - доктор економічних наук, професор
Одержала вищу освіту в Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка в 1977 р., спец. ”Політична економія”
У 1999 році захистила докторську дисертацію на тему “Розвиток системи соціального захисту в умовах глобалізації економіки”
Загальний стаж роботи в КНЕУ 10 років.
Сфера професійних інтересів – глобальна світова економіка; конкурентоспроможність країни; розвиток людських ресурсів.
Татаренко Наталія Олексіївна – кандидат економічних наук, професор
Одержала вищу освіту в Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка в 1975 р., спец. “Політична економія”.
У 1996 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Распределение по труду”.
У 2000 році закінчила докторантуру Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 24 роки.
Сфера професійних інтересів – міжнародні стратегії економічного розвитку.
Петрашко Петро Геннадійович – кандидат економічних наук, професор.
Одержав вищу освіту в Дніпровському державному університеті в 1984 р., спец. “Економічна кібернетика”.
В 1991 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Стратегічне управління промисловими підприємствами”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 21 рік.
Колосова Вікторія Павлівна - кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київському інституті народного господарства ім. Д.С.Коротченка в 1982 р., спец. “ Фінанси та кредит”. В 1998 році закінчила академію зовнішньої торгівлі за спец. “Міжнародний менеджмент”.
В 2003 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Кредитування реального сектора економіки України міжнародними фінансовими організаціями”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 5 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародні організації.
Петрашко Людмила Петрівна – кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київському інституті народного господарства ім. Д.С.Коротченка в 1986 р., спец. “Планування сільського господарства”
В 1991 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Планово-економічна робота у внутрішньогосподарському механізмі підприємств”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 24 роки.
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент.
Аністратенко Наталія Володимирівна – кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київський технологічний інституті харчовоїї промисловості в 1974 р., спец. “Інженер-економіст”.
В 1982 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Вопросы повышения эффективности использования производственных мощностей вычислительных центров”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 15 років.
Сфера професійних інтересів – основи зовнішньоекномічної діяльності.
Пахомов Сергій Юрійович – кандидат економічних наук, доцент.
Одержав вищу освіту в Київському інституті народного господарства ім. Д.С.Коротченка в 1980 р., спец. “Економіст”.
В 2004 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Формування відкритої економіки України і національна конкурентоспроможність".
Загальний стаж роботи в КНЕУ 8 років.
Сфера професійних інтересів-міжнародний менеджмент.
Мартинюк Олена Віталіївна – кандидат економічних наук, доцент
Одержала вищу освіту в Педагогічному інституті імені Драгоманова, спец. “Вчитель біології” в 1993 році. Закінчила аспірантуру Інституту світової економіки і міжнародних відносин за спец. “Економіка зарубіжних країн”.
В 1997 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Реалізація принципу протекціонізму в митній політиці країн з перехідною економікою”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 12 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародна економічна діяльність України.
Олійник Вікторія Володимирівна – кандидат економічних наук, доцент
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університету в 1999 р., спец. “Міжнародна економіка”.
В 2003 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Розвиток міжнародної регіональної торговельно-економічної інтеграції”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 9 років.
Сфера професійних інтересів – Міжнародна економічна діяльність України.
Павловська Ольга Дмитрівна – кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2000 р., спец. “Міжнародна економіка”.
В 2004 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Конкурентоспроможність національних економік в умовах інвестиційної глобалізації”
Загальний стаж роботи в КНЕУ 9 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародні організації.
Данилюк Наталія Іванівна – кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 1999 р., спец. “Міжнародна економіка”.
В 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Екологічний компонент менеджменту транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації”
Загальний стаж роботи в КНЕУ 17 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародні стратегії економічного розвитку
Омельченко Роман Володимирович – кандидат економічних наук, доцент.
Одержав вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2000 р., спец. “Економіка підприємства”.
В 2005 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Науково-технологічні фактори ефективної діяльності транснаціональних корпорацій”
Загальний стаж роботи в КНЕУ 8 років.
Сфера професійних інтересів – глобальна економіка.
Жеваго Аліна Володимирівна – кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 1996 р., спец. “Міжнародна економіка”.
В 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему ”Державне регулювання міжнародної економічної діяльності в глобальних умовах розвитку”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 10 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародна економічна діяльність України.
Гальперіна Любов Павлівна – кандидат економічних наук, доцент
Одержала вищу освіту в 1991 р. в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, спец. «Економічна географія».
В 1997 р. захистила кандидатську дисертацію (спеціальність 08.00.02) на тему «Соціальне ринкове господарство Німеччини: досвід трансформації Східних земель»
Загальний стаж роботи у КНЕУ 3 роки.
Сфера професійних інтересів: інноваційний розвиток міжнародної економіки
Даниленко Андрій Анатолійович – кандидат економічних наук, доцент.
Одержав вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2000р., спец. “Міжнародна економіка”.
У 2003 захистив кандидатську дисертацію на тему: “Прямі іноземні інвестиції в промисловості України: механізми активізації та підвищення ефективності”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ – 3 роки
Вітер Ірина Ігорівна – кандидат економічних наук, старший науковий співробітник.
Одержала вищу освіту в Київському інституті народного господарства в 1982 р., спец. "Організація механізованої обробки економічної інформації".
В 1991 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Управління ресурсозбереженням на основі економічних методів".
Загальний стаж роботи в КНЕУ 10 років.
Сфера професійних інтересів - глобалізація, європейська економічна інтеграція.
Фурсова Олена Вікторівна - кандидат економічних наук, доцент.
Одержала вищу освіту в Київському державному економічному університеті в 1997 р., спец. “Міжнародна економіка".
В 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему ”Фінансовий компонент розвитку глобальної торгівельної інтеграції ”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 11 років.
Сфера професійних інтересів - міжнародна економічна діяльність України.
Ткаленко Світлана Іванівна – кандидат економічних наук, доцент
Одержала вищу освіту в Київському університеті імені Тараса Шевченка у 1996 році, спеціальність «Менеджмент у виробничій сфері». В 2002 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Міжнародна інвестиційна діяльність комерційних банків»
Загальний педагогічний стаж – 14 років
Сфера наукових інтересів – міжнародний фінансовий ринок, економічна безпека
Загородній Ігор Петрович – старший викладач, заступник декана факультету міжнародної економіки та менеджменту.
Одержав вищу освіту в Київському інституті народного господарства ім. Д.С.Коротченка в 1984 р., спец. “Економіка промисловості”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 10 років.
Сфера професійних інтересів - міжнародний менеджмент.
Тимків Ірина Валеріївна – старший викладач.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2006 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 3 роки.
Сфера професійних інтересів – глобальна економіка.
Єна Ігор Володимирович – асистент.
Одержав вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2001 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 4 роки.
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент.
Кулик Юрій Євгенович – асистент.
Одержав вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2004 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 3 роки.
Сфера професійних інтересів – управлінська результативність у міжнародному бізнесі, основи зовнішньоекономічної діяльності.
Мальченко Анна Володимирівна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2000 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 15 років.
Сфера професійних інтересів – міжнародні організації.
Рябець Наталія Миколаївна – старший викладач.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2004 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 3 роки.
Сфера професійних інтересів – глобальна економіка.
Бобокал Марія Анатоліївна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському інституті міжнародних відносин при Київському національному економічному університеті імені Тараса Шевченко в 2007 р., спец. “Міжнародна інформація”.
Одержала вищу освіту в ДВНЗ “Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана» в 2008р., спец. «Економіка підприємств».
Загальний стаж роботи в КНЕУ 2 роки.
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент.
Веремієнко Тетяна Сергіївна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2007 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 6 років.
Сфера професійних інтересів – соціокультурний компонент національних стратегій економічного розвитку в умовах глобалізації.
Дворник Ірина Вікторівна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2003 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 14 років.
Сфера професійних інтересів - міжнародні стратегії економічного розвитку.
Толочко Анна Олексіївна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2007 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 2 роки.
Сфера професійних інтересів – міжнародна економічна діяльність України.
Власенко Юлія Володимирівна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2006 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 3 роки.
Сфера професійних інтересів - міжнародна економічна діяльність України.
Овчаренко Анна Олександрівна – асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті в 2005 р., спец. “Міжнародна економіка”.
Загальний стаж роботи в КНЕУ 4 роки.
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент та корпоративна культура.
Дорошенко Олександра Сергіївна – асистент.
Одержала вищу освіту в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» в 2009 р., спеціальність «Міжнародна економіка».
Сфера професійних інтересів – міжнародні організації.
Дзебих Ірина Борисівна – асистент.
Одержала вищу освіту в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» в 2009 р., спеціальність «Міжнародна економіка».
Сфера професійних інтересів – міжнародний менеджмент.
Гончарова Ольга Володимирівна - асистент.
Одержала вищу освіту в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана в 2007 р., спец. "Міжнародна економіка".
Сфера професійних інтересів - глобальна економіка.
ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ НА КАФЕДРІ
Перелік навчальних дисциплін бакалаврського рівня:
1. Міжнародний менеджмент (спец.6201).
2. Міжнародні організації (спец.6103)
3. Міжнародна економічна діяльність України (спец. 6103 та спец. 6601)
4. Зовнішньоекономічна діяльність України (6201/1)
5. Основи зовнішньоекономічної діяльності (спец. 6201/1/2)
6. Глобальна економіка (спец.6101)
Коротка характеристика навчальних дисциплін бакалаврського рівня
1. Міжнародний менеджмент
Метою навчальної дисципліни є формування системи теоретичних знань та практичних навичок щодо управління діяльністю міжнародних корпорацій, здійснення основних функцій координаційного менеджменту – планування, організації, укомплектування штатів, комунікацій, мотивації, керівництва, контролю.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентності щодо:
• вивчення сучасних теоретичних основ і середовища міжнародного менеджменту,
• засвоєння сучасних технологій управління міжнародними корпораціями,
• методів розв’язання ними ключових проблем розвитку в умовах глобалізації;
• формування умінь застосовувати методи та інструментарій міжнародного менеджменту на українських підприємствах (в організаціях).
Предметом дисципліни є система управлінських відносин, методів та інструментів в міжнародних корпораціях.
2. Міжнародні організації
Метою курсу є формування системи теоретичних навичок і вмінь дослідження стану міжнародної економічної інтеграції, знань щодо об’єктивних закономірностей, принципів, функцій механізмів створення і дій та особливостей сучасних міжнародних організацій, сучасного і перспективного співробітництва України з міжнародними організаціями.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентності щодо:
• сучасних аспектів діяльності міжнародних міждержавних організацій;
• вивчення конкретних аспектів історії, складу, географічної сфери, діяльності конкретних організацій та кола проблем, що вони розв’язують, їх впливу на розвиток певних галузей міжнародних відносин, на політику окремих держав;
• розуміння цілей, завдань, функцій, організаційної структури, повноважень, норм та правил функціонування міжнародних економічних організацій;
• вивчення установчих документів, інших рішень міжнародних організацій, тенденцій їх розвитку, можливих змін розвитку і вдосконалення внутрішньо організаційного механізму, процедури прийняття рішень;
• формування вмінь та набуття практичних навичок з аналізу діяльності міжнародних організацій в різних сферах економічного співробітництва.
Предметом дисципліни - є принципи, методи та технологія формування і функціонування міжнародних організацій.
3.Міжнародна економічна діяльність України
Метою курсу “Міжнародна економічна діяльність України” є формування знань про об’єктивні закономірності, реальні процеси та специфічні особливості міжнародної економічної діяльності України, а також практичних навичок щодо здійснення комерційних та фінансових операцій у міжнародній сфері.
Головними завданнями курсу є: вивчення теоретичних засад міжнародної економічної діяльності, ознайомлення з основними формами міжнародного та інвестиційного співробітництва в Україні, їх особливостями на сучасному етапі; поглиблення на сучасному етапі; поглиблення знань сутності та завдань міжнародної економічної діяльності України; розкриття механізму співробітництва в умовах розвитку сучасних інтеграційних процесів та участі в них України; набуття навичок здійснювати зовнішньоекономічні операції.
Предметом дисципліни є відносини, що складаються в процесі міжнародної діяльності суб’єктів міжнародних економічних відносин України
4. Зовнішньоекономічна діяльність України
Метою курсу є формування у студентів аналітичного творчого мислення шляхом опанування теоретичних основ зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), вміння використовувати знання в поточній господарській діяльності і набуття навичок застосування у практичній роботі.
Головними завданнями курсу є:
• формування чіткої уяви щодо сутності і завдань зовнішньоекономічної діяльності;
• вивчення видів та форм зовнішньоекономічної діяльності;
• знання регуляторних процесів правового та економічного середовища розвитку;
• ґрунтовно засвоїти сучасний арсенал методів і прийомів виходу на зовнішні ринки та розвитку зовнішньоекономічної діяльності;
• набуття практичних навичок з дослідження зовнішньоекономічних ринків з використанням однієї з форм виходу.
Предметом курсу є зовнішньоекономічна діяльність суб’єктів господарювання України.
5. Основи зовнішньоекономічної діяльності
Метою курсу є отримання студентами знань з об’єктивних закономірностей, умов, процесів і специфічних особливостей зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), а також придбання навичок їх практичного використання.
Головними завданнями курсу є:
• розуміння сутності зовнішньоекономічної діяльності, цілей, мотивів і передумов її виникнення, правового та економічного середовища розвитку;
• вивчення видів та форм зовнішньоекономічної діяльності, регуляторних процесів;
• усвідомлення економічної природи комерційних операцій на зовнішньому ринку;
• вміння використовувати набуті знання в практичній діяльності;
• набуття практичних навичок з дослідження зовнішньоекономічних ринків, аргументація та прийняття рішень про вихід на зовнішні ринки з використанням однієї з форм виходу.
Предметом курсу є: розгляд зовнішньоекономічних зв’язків України в сфері виробництва, розподілу, обміну, споживання та механізму їх функціонування.
6. Глобальна економіка
Метою дисципліни є: формування розуміння студентами умов і факторів становлення та механізмів функціонування глобальної економіки.
Основні завдання полягають у виявленні системної сутності економічної глобалізації; визначенні глибини впливу глобальних трансформацій на світові інтеграційні процеси; ідентифікації принципових параметрів глобального розвитку; визначенні сучасних ринкових та інституційних методик глобального менеджменту; аналізі особливостей формування національних і міжнародних стратегій розвитку;
Предмет дисципліни: відносини між суб’єктами глобального бізнесу, що визначаються специфікою, закономірностями та тенденціями сучасних економічних трансформацій.
I. Перелік навчальних дисциплін, які викладаються для магістрів за програмою “Міжнародна торгівля”:
1. Глобальна економіка
2. Міжнародний менеджмент
3. Міжнародні стратегії економічного розвитку
II. Перелік навчальних дисциплін, які викладаються для магістрів за програмою “Управління міжнародним бізнесом”:
1. Глобальна економіка
2. Міжнародний менеджмент
3. Міжнародні стратегії економічного розвитку
4. Управлінська результативність в міжнародному бізнесі
IІІ. Перелік навчальних дисциплін, які викладаються для магістрів за програмою “Міжнародний інвестиційний менеджмент”:
1. Глобальна економіка
2. Міжнародний менеджмент
3. Міжнародні стратегії економічного розвитку
ІV. Перелік навчальних дисциплін, які викладаються для магістрів за програмою “Міжнародний облік і аудит”:
1. Глобальна економіка
2. Міжнародний менеджмент
3. Міжнародні стратегії економічного розвитку
V. Перелік навчальних дисциплін, які викладаються для магістрів за програмою “Європейська інтеграція”:
1. Глобальна економіка
2. Міжнародний менеджмент
3. Міжнародні стратегії економічного розвитку
4. Європейський бізнес.
5. Європейський проектний менеджмент.
Коротка характеристика навчальних дисциплін магістерського рівня
Глобальна економіка
Метою дисципліни є: формування розуміння студентами умов і факторів становлення та механізмів функціонування глобальної економіки.
Основні завдання полягають у виявленні системної сутності економічної глобалізації; визначенні глибини впливу глобальних трансформацій на світові інтеграційні процеси; ідентифікації принципових параметрів глобального розвитку; визначенні сучасних ринкових та інституційних методик глобального менеджменту; аналізі особливостей формування національних і міжнародних стратегій розвитку;
Предмет дисципліни: відносини між суб’єктами глобального бізнесу, що визначаються специфікою, закономірностями та тенденціями сучасних економічних трансформацій.
Міжнародний менеджмент
Мета навчальної дисципліни — формування системи теоретичних знань та практичних навичок стосовно управління діяльністю міжнародних корпорацій, здійснення в цих корпораціях основних функцій менеджменту — планування, організації, уком¬плектування штатів, комунікацій, мотивації, керівництва, контролю.
Завдання дисципліни — спрямовані на формування у студентів компетентності щодо: вивчення сучасних теоретичних основ і середовища міжнародного менеджменту, засвоєння сучасних технологій управління міжнародними корпораціями, методів розв’язання ними ключових проблем розвитку в умовах глобалізації; формування умінь застосовувати методи та інструментарій міжнародного менеджменту на українських підприємствах (в організаціях).
Предмет дисципліни — система управлінських відносин, методів та інструментів у міжнародних корпораціях.
Міжнародні стратегії економічного розвитку
Метою навчальної дисципліни є систематизація набутих і отримання нових знань щодо проблем і методів розробки та реалізації міжнародних макростратегій економічного розвитку.
Завдання дисципліни орієнтовані на розуміння:
• середовища формування сучасних стратегій розвитку та його ключових компонентів;
• спектру апробованих у світогосподарській практиці та новіт¬ніх найбільш перспективних макроекономічних політик;
• особливостей розробки та реалізації національних та інтеграційних стратегій економічного розвитку;
• сучасної міжнародної регуляторно-координаційної політики, зокрема в контексті інтересів країн з перехідними економіками;
• сутності, умов, проблем і перспектив глобалізації економіки, її впливу на національні стратегії розвитку;
• економічних аспектів розвитку окремих цивілізацій та міжцивілізаційної взаємодії.
Предмет дисципліни — методологія формування і практика реалізації сучасних стратегій розвитку окремих країн, міжнародних організацій та регіональних утворень в умовах глобалізації.
Європейський бізнес
Метою навчальної дисципліни є формування системи теоретичних знань, практичних навичок та компетенцій з організації ділових операцій та управління конкурентною поведінкою компанії в умовах сучасного середовища країн-членів Європейського Союзу.
Завдання навчальної дисципліни полягають у формуванні у студентів компетентності щодо:
• розуміння особливостей європейського бізнесу та його ролі у розвитку Європейського Союзу в умовах глобалізації та регіональної інтеграції;
• ідентифікації можливостей та обмежень малих та середніх підприємств у країнах – членах ЄС у виробництві товарів, наданні послуг, забезпеченні зайнятості та нарощуванні обсягів ВВП;
• виявлення впливу різних елементів культури на ділові операції європейських підприємств;
• аналізу питань тотального управління якістю на мікрорівні в основних галузях європейського бізнесу;
• класифікації інструментів уніфікованого в межах ЄС управління конкурентною поведінкою суб’єктів підприємницької діяльності основних галузей європейської економіки;
• характеристики процесу управління соціальною відповідальністю в компаніях, що здійснюють господарські операції в країнах-членах ЄС;
• оцінки ефективності функціонування європейських підприємств основних галузей бізнесу;
• систематизації методів регулювання основних ринків товарів та послуг Європейського Союзу;
• визначення перспектив розвитку основних галузей європейського бізнесу в контексті нової парадигми глобального менеджменту.
Предметом дисципліни є ділові операції господарської діяльності, уніфіковані інструменти управління конкурентною поведінкою та тенденції розвитку компаній основних галузей бізнесу країн – членів Європейського Союзу.
Європейський проектний менеджмент
Метою вивчення дисципліни «Європейський проектний менеджмент» є ознайомлення студентів з сучасною методологією та інструментарієм проектного менеджменту європейських організацій, засвоєння практичних навичок розробки та реалізації проектів, розуміння перспектив застосування своїх знань та умінь у процесі європейської інтеграції.
Основними завданнями дисципліни «Європейський проектний менеджмент» є:
• розкриття понятійного апарату курсу;
• характеристика сучасного інструментарію проектного менеджменту;
• класифікація проектів;
• характеристика донорського ресурсу ЄС;
• засвоєння інструментарію менеджменту реалізації програм технічної допомоги ЄС в Україні;
• характеристика інструментів проектного менеджменту ЄБРР;
• розкриття принципів менеджменту проектів Комітету сприяння розвитку ОЄСР;
• визначення специфіки проектного менеджменту програми «ТАСІС» в Україні;
• крос-культурний аналіз міжнародних проектів;
• визначення проблем мотивації та розвитку персоналу проекту.
Предметом дисципліни є відносини суб’єктів господарської діяльності України з європейськими організаціями щодо розробки, реалізації та фінансування проектів.
Управлінська результативність в міжнародному бізнесі
Метою курсу є формування знань з прийняття рішень щодо оцінки та підвищення управлінської результативності в міжнарод¬ному бізнесі.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів спеціальних професійних компетенцій щодо:
• аналізу факторів управлінської результативності в міжнарод¬ному бізнесі;
• врахування організаційного контексту досягнення управлінських результатів у міжнародному бізнесі;
• проектування результативної управлінської роботи в міжнародних компаніях;
• планування свого професійного росту як основи для постійного зростання управлінських результатів у міжнародному бізнесі.
Предмет дисципліни — відносини, що виникають у процесі аналізу, планування, оцінки та контролю результативності управлінської праці в міжнародному бізнесі.
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА
Науково-дослідна робота на кафедрі виконується в рамках теми "Ресурси і моделі глобального економічного розвитку". Об’єктом дослідження є глобальна економіка, її функціональні компоненти та ресурсне забезпечення.
Предмет дослідження є ресурсний потенціал і моделі глобального економічного розвитку.
Метою дослідження є обґрунтування ефективних моделей економічного розвитку суб’єктів глобальної економіки в умовах системних парадигмальних трансформацій.
Виконавці: д.е.н., професор Лук’яненко Д.Г., проф. Панченко Є.Г., проф. Новицький В.Є., проф. Татаренко Н.О., проф. Губський Б.В., проф. Сіденко С.В., проф. Кальченко Т.В., проф. Петрашко П.Г., доц. Аністратенко Н.В., доц. Білошапка В.А., доц. Колосова В.П., доц. Олійник В.В., доц. Павловська О.Д., доц. Пахомов С.Ю., доц. Петрашко Л.П., доц. Мартинюк О.В., доц. Данилюк Н.І., доц. Жеваго А.В., доц. Омельченко Р.В., доц. Фурсова О.В., доц. Гальперіна Л.П., доц. Даниленко А.А., доц. Ткаленко С.І., ст.викл. Загородній І.П., ст.викл. Тимків І.В., ст.викл. Рябець Н.М., асист. Єна І.В., асист. Кулик Ю.Є., асист. Мальченко А.В., асист. Бобокол М.А., асист. Веремієнко Т.С., асист. Дворник І.В., асист. Овчаренко А.О., асист. Власенко Ю.В., асист. Толочко А.О., асист. Дорошенко О.С., асист. Дзебих І.Б., асист. Гончарова О.В.
АКТУАЛЬНІ НАУКОВІ РОБОТИ І МОНОГРАФІЇ:
1. Лук’яненко Д.Г. Глобальна економічна інтеграція: Монографія. – К.: КНЕУ, 2008. – 242 с.
2. Лук’яненко Д.Г., Поручник А.М. та інші. Глобальна економіка ХХІ ст.: людський вимір: Монографія. – К.: КНЕУ, 2008. – 460 с.
3. Лук’яненко Д.Г. Міжнародна економіка. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 560 с. – 31,5 д.а.
4. Лук’яненко Д.Г. (у співавторстві). Суб’єктна диспозиція в сучасній парадигмі глобального управління. / Таврійський економічний журнал. – № 2, 2008.
5. Лук’яненко Д.Г. Глобалізація та конкурентоспроможність: методологія досліджень і системних оцінок / Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. – Т.І / Д.Г. Лук’яненко, А.М. Поручник, Л.Л. Антонюк та ін.; За заг. ред. Д.Г.Лук’яненка, А.М. Поручника. – К.: КНЕУ, 2006. – 816 с.
6. Лук’яненко Д.Г. Світові фінансові кризи та глобальне регулювання / Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. – Т.І / Д.Г. Лук’яненко, А.М. Поручник, Л.Л. Антонюк та ін.; За заг. ред. Д.Г.Лук’яненка, А.М. Поручника. – К.: КНЕУ, 2006. – 816 с.
7. Лук’яненко Д.Г. Інтернаціоналізація і глобалізація страхової діяльності / Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. – Т.І / Д.Г. Лук’яненко, А.М. Поручник, Л.Л. Антонюк та ін.; За заг. ред. Д.Г.Лук’яненка, А.М. Поручника. – К.: КНЕУ, 2006. – 816 с.
8. Лук’яненко Д.Г., Мозговий О.М. “Ринок цінних паперів: регуляторна структуризація в умовах глобалізації” // Ринок цінних паперів України. – № 9-10, 2005.
9. Лук’яненко Д.Г. Міжнародна економічна інтеграція. Монографія. – К.: ВІПОЛ.- 1996 р.
10. Лук’яненко Д., Бакаєв О. Глобалізація економічного розвитку: фінансова криза // Ринок цінних паперів України. – 2003. – №3-4. – С.3-14.
11. Лук’яненко Д.Г. Інвестиційний глобалізм: сучасні проблеми економічних досліджень // Ринок цінних паперів України. – 2002. – №5-6. – С.17-21.
12. Глобалізація і безпека економічного розвитку / О.Г. Білорус, Д.Г. Лук’яненко та ін.; за ред. О.Г. Білоруса. – К.: КНЕУ, 2001.
13. Лук’яненко Д.Г. (у співавторстві). Приватизація, інвестиції та фондовий ринок. Т.3. Інвестиційна діяльність в Україні. – К.: Укртелеком, 2001 р.
14. Лук’яненко Д.Г. Глобальний контекст розвитку економіки України / Вчені записки: Наук. збірник: Вип.2 / Відп. ред. В.С. Савчук. – К.: КНЕУ, 1999. – С.156.
15. Стратегії економічного розвитку в умовах глобалізації. Монографія /За ред. д.е.н., проф. Д.Г. Лук’яненка. – КНЕУ – 2001 р.
16. Новицький В.Є. Налоговое регулирование в системе инструментов социально-экономического развития: вопросы методологи / Наук. журн. «Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право)» – № 1–2. –2008.
17. Новицький В.Є. Інноваційна парадигма в контексті регулятивних завдань / Наук. журн. «Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право)». – № 1–2, 20008.
18. Татаренко Н.О. Ціннісна і економічна складові національного державотворення – феномени синергії і взаємовиключення / Зб. наук. праць: «Економіка та підприємництво». – № 20. 2008.
19. Татаренко Н.О. Позаекономічні чинники у глобальному і національному вимірах / Наук. зб. «Антологія творчих досягнень». Вип.5, 2008.
20. Татаренко Н.О. Виклики глобалізації і загальнонаціональна ідея: Матеріали круглого столу /У зб. наук. праць: Міжнародна економіка. Вип. 47. К.: ІСЕМВ НАН України, 2006. - с. 24-36
21. Татаренко Н.О. Соціальні виміри ефективності та конкурентоспроможності домінуючих країн світу / Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. – Т ІІ / Д.Г. Лук’яненко, А.М. Поручник, Л.Л. Антонюк та ін.; За заг. ред. Д.Г. Лук’яненка, А.М. Поручника. – К.: КНЕУ, 2006.-592 с.
22. Татаренко Н.О. Соціальний компонент формування конкурентоспроможності в умовах глобалізації / В кн.: Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: у 2 т. - Т.2. К.: КНЕУ, 2006. - 592 с. - С.115-121, 128-188.
23. Сіденко С.В. (у співавторстві). Міграція інтелектуальних ресурсів в умовах формування інформаційного суспільства / Ж. «Зовнішня торгівля: право та економіка». – № 2 (37), 2008.
24. Сіденко С.В. Проблеми забезпечення міжнародної конкурентоспроможності України: гуманітарний аспект / Наук.зб. «Антологія творчих досягнень». – Вип.5, 2008.
25. Панченко Є.Г. Менеджмент: Навчальні матеріали у схемах і формулах: навчальний посібник: 2-е вид., випр. і доп. – К.: Знання України, 2008. – 539 с. – 37 д.а.
26. Панченко Є.Г., Кириченко О.А (керівник авторського колективу), Шевчук В.А. та ін. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності / Монографія. – К.: Знання, 2008. – 36,8 д.а.
27. Панченко Є.Г. Міжнародний інвестиційний ризик-менеджмент: крос-культурні аспекти / Ж. «Інвестиції: практика та досвід», № 16, 2008.
28. Панченко Є.Г. Мистецтво розлучатись, або техніка м’якого звільнення //«Фарм-бізнес». – № 1, 2008.
29. Панченко Є.Г. Менеджмент для керівників. Монографія. – К.: Знання. – 1999 р.
30. Панченко Є.Г. Банківський менеджмент. Монографія. – К.: Основи. – 1999 р.
31. Кальченко Т.В. Глобальна економіка: методологія системних досліджень: Монографія. – К.: КНЕУ, 2006. – 248 с.
32. Кальченко Т.В. Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. – Т.II/Д.Г.Лук’яненко, А.М.Поручник, Л.Л.Антонюк та ін.; за заг. ред. Д.Г.Лук’яненка, А.М.Поручника. – К.:КНЕУ, 2006. – 592 с. (особисто авторові належить 0,6 друк. арк.: Розділ 2.1.3. Сучасні особливості та наслідки курсових коливань світових валют); Т.II/Д.Г.Лук’яненко, А.М.Поручник, Л.Л.Антонюк та ін.; за заг. ред. Д.Г.Лук’яненка, А.М.Поручника. – К.:КНЕУ, 2006. –816 с. (особисто авторові належить 0,8 друк. арк.: Розділ 4.1.1. Теорія “нового регіоналізму” та загострення глобальної конкуренції).
33. Кальченко Т. В. Глобальні проекти і стратегії формування мегасуспільства// Економіка та підприємництво: Зб. наукових праць молодих вчених та аспірантів. Вип. 15/Відп. ред. С.І.Дем’яненко – К.:КНЕУ, 2005. С. 31-40.
34. Кальченко Т.В. Концептуальні засади теоретичної ідентифікації часових кордонів глобалізації//Міжнародна економічна політика. Науковий журнал. - К.:КНЕУ імені Вадима Гетьмана. - 2005. – №3. - С.52-67.
35. Кальченко Т.В. Потенціальні рівні та напрями формування глобальної архітектури//Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна, випуск 20. – Львів: Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. – С. 49-54.
36. Кальченко Т.В. Глобальний економічний простір і новітня картографія світу//Культура народов Причерноморья. – 2006. - №86. – С. 23-27.
37. Кальченко Т.В. Парадокси глобальних процесів на світових фінансових ринках // Ринок цінних паперів України – 2004 - №3-4
38. Бiлошапка В.А. Напрями оцiнювання управлiнськоi результативностi у мiжнародних компанiях // Ринок цiнних паперiв України. - №11-12. - 2006. - С. 9-12.
39. Белошапка В.А. Бенчмаркинг как инструмент результативного проведения внутриорганизационного стратегического анализа в практике ТНК// Культура народов Причерноморья. - №99. - 2007. - С.14-18
40. Белошапка В А. Резервы повышения управленческой результативности в украинских предприятиях – экспортерах // Формування ринкової економіки. - №18. Розд. 3. Міжнародна економіка - К.: КНЕУ, 2007. – С. 328-332.
41. Белошапка В.А. Стратегия дифференциации как способ результативного использования конкурентных преимуществ ТНК // Економiка i регioн. - №1(12). - 2007. - С.64-67
42. Білошапка В.А., Загорий Г.В. Стратегическое управление: принципы и международная практика. Монография. – К.: Абсолют. – 1998 г.
43. Петрашко Л.П. Європейський проектний менеджмент: діловий тренінг. – К.: КНЕУ, 2008. – 40 с. – 4 д.а.
44. Петрашко Л.П. Крос-культурний контекст інноваційної культур в сучасних інтеграційних процесах глобального світу / Зб. «Формування ринкової економіки», № 19, 2008.
45. Пахомов С.Ю. Вектори конкурентоспроможності та їх зміни в сучасному глобальному середовищі / Зб. наук. праць «Економіка та підприємництво». – Вип. 20, 2008.
46. Пахомов Ю.М., Лук’яненко Д.Г., Губський Б.В. Глобальні трансформації і стратегії економічного розвитку. Монографія. – К.: Україна. – 1998 р.
47. Колосова В.П., Пинзеник В.М. (кер. авт. кол.). Україна і Європейський банк реконструкції та розвитку / Монографія. – К.: НДФІ, 2008. – 10,23 д.а.
48. Витер И.И. Глобальное конкурентное пространство / Рук. авт. кол. и науч. ред. О.Г.Белорус / Монографія. – К.: КНЕУ, 2008. –44,73 д.а.
49. Губський Б.В. Конкурентоспроможність економіки України: посттрансформаційна перспектива: Монографія. – К.: ІВЦ “Діловий контакт”, 2004. – 343 с.
50. Губський Б.В. Євроатлантична інтеграція України. – К.: Логос, 2003. – 328 с.
51. Губський Б.В. Економічна безпека України: методологія виміру, стан та стратегія забезпечення. – К.: ДП “Укрархбудінформ”, 2001 р.
52. Губський Б.В. Україна – Росія: проблеми економічної взаємодії. Монографія. – К.: КНУРВ – 2000 р.
Коротка анотація деяких виданих монографій
Кальченко Т.В. Глобальна економіка: методологія системних досліджень: Монографія. -–К.: КНЕУ, 2006. –248с.
У монографії розглянуто проблематику становлення глобального етапу розвитку економічної системи. Знайшли подальший розвиток теоретичні концепції, дефінітивні конструкції, альтернативні сценарії та управлінські моделі глобалізації.
Лук’яненко Д.Г., Чужиков В.І.,(співавтори - Сіденко С.В., Павловська О.Д., Мартинюк О.В., Панчеко Є.Г., Петрашко Л.П., Білошапка В.А.) Спільний європейський економічний простір: гармонізація мегарегіональних суперечностей: Монографія; - К.: КНЕУ, 2007. – 544 с.
У колективній монографії провідних учених України, Російської Федерації, Польщі, Австрії, Словаччини комплексно аналізуються європейські інтеграційні процеси з точки зору пошуку парадигми їх розвитку, галузевих та секторальних пріоритетів європейської інтеграції, інноваційного типу розвитку країн у процесі конвергенції їх народогосподарських комплексів, ролі спільного європейського освітнього простору. Особливу увагу приділено різноманітним аспектам взаємовідносин європейських країн у процесі інтеграції їх до ЄС, особливостями побудови взаємовідносин України з Євросоюзом на сучасному етапі їх розвитку. Визначено напрями нарощування інтенсивності та якості зв’язків України з ЄС в умовах завершання терміну дії Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС та необхідності переходу до нового етапу взаємовідносин між ними стосовно вирішення завдань внутрішньої і зовнішньої економічної політики України – надбання й укріплення нею інвестиційного, інноваційного, освітнього потенціалу конкурентоспроможності економіки країни.
Лук’яненко Д.Г., Поручник А.М., Антонюк Л.Л. (співавтори - Губський Б.В., Панченко Є.Г., Петрашко П.Г., Сіденко С.В., Татаренко Н.О., Аністратенко Н.В., Білошапка В.А., Кальченко Т.В., Мартинюк О.В., Олійник В.В., Павловська О.Д., Пахомов С.Ю., Петрашко Л.П., Омельченко Р.В., Фурсова О.В., Данилюк Н.І.) Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. – Т.І / За заг. Ред. Лук’яненко Д.Г., Поручника А.М.. – К.: КНЕУ, 2006. – 816 с.
У колективній монографії вчених факультету міжнародної економіки і менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана комплексно аналізуються процеси конкурентної взаємодії країн на світовому ринку в умовах його глобалізації. Розкрито сучасні парадигмальні засади і механізми реалізації конкурентних стратегій суб’єктів міжнародних економічних відносин. Особливу увагу приділено ролі маркетингових технологій у просуванні товарів та послуг на міжнародні ринки, впливу інноваційних процесів на підвищення конкурентного статусу країн. Визначено шляхи нарощування Україною конкурентних переваг на світовому ринку високотехнологічної продукції з використанням продукції з використанням інструментів фінансової глобалізації. Висвітлено процеси формування бізнес-моделей транснаціональних корпорацій, класифіковано підходи до управління ними, окреслено регіональні та соціальні аспекти формування системної конкурентоспроможності держави. Також подано й екологічний компонент конкурентоспроможності ТНК.
О.Г. Білорус, Д. Г. Лук’яненко та ін.; Керівник авт. колективу і наук. ред. О. Г. Білорус. Глобалізація і безпека розвитку: Монографія. – К.: КНЕУ, 2002. — 789 с. — Рос. мовою.
Ця нова колективна монографія науковців Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Київського національного економічного університету, Міжнародного інституту глобалістики та інших наукових установ України є логічним продовженням досліджень уперше започаткованого в Україні в 1995 році наукового напряму політичної, економічної і соціальної глобалістики. Перша фундаментальна колективна монографія «Глобальні трансформації і стратегії розвитку», опублікована в 1998 році, знайшла широкий відгук у наукових колах. Російськомовна редакція книги — «Глобальные трансформации и стратегии развития» видана в 2000 році в Києві. В 2001 році вийде усвіт англомовна редакція цієї монографії «Globalization and Security of Development». Для науковців іфахівців у галузі глобалістики, світової економіки, політології та міжнародних відносин; аспірантів і студентів вузів.
Стратегії економічного розвитку в умовах глобалізації: Монографія / за редакцією доктора економічних наук, професора Д. Г. Лук’яненка. – К.: КНЕУ, 2001. — 538 с.
На сьогодні глобалістична проблематика є домінуючою в дослідженні світової економіки, а глобалістика виокремлюється в самостійну галузь науки. Світогосподарська практика підтверджує системну сутність глобалізації, її об’єктивний характер, дуалістичну природу, безпрецедентні (позитивні і негативні) впливи на економічний розвиток країн світу. Рішення будь-яких актуальних національних проблем не дадуть бажаних результатів, якщо вони не враховують впливу глобальних факторів. Цим визначається особливе значення дослідження тенденцій і суперечностей економічного глобалізму, проявів транснаціоналізації і регіоналізації, інноваційно-ресурсного потенціалу економічного розвитку і розробки ефективних національних стратегій. Дана праця безперечно зацікавить науковців-міжнародників, аспірантів та студентів і всіх, хто не байдужий до проблем глобалістики.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
Перелік надрукованих підручників та методичних посібників:
1. Міжнародна економіка: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / [Козак Ю.Г., Лук’яненко Д.Г., Макогон Ю.В. та ін.]; За ред. Ю.Г.Козака, Д.Г,Лук’яненка, Ю.В.Макогона [3-е вид.]. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 560 с.
2. Лук’яненко Д.Г. Економічна інтеграція і глобальні проблеми сучасності: Навч.посібник. – К.: КНЕУ, 2005. – 204 с.
3. Економічна інтеграція та глобальні проблеми сучасності. Навчально-методичний посібник / За ред. д.е.н., проф. Д.Г. Лук’яненка. – К.: КНЕУ, 2005. – 15 д.а.
4. Козак Ю.Г., Лук’яненко Д.Г., Макогон Ю.В. та ін. Міжнародна економіка: Навч. посібник. Вид. 2-е, перероб. та доп. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 672 с.
5. Міжнародна інвестиційна діяльність: Підручник / Лук’яненко Д.Г., Губський Б.В., Мозговий О.М. та ін.; За ред. д-ра екон. наук, проф. Лук’яненка Д.Г. – К.: КНЕУ, 2003. – 387 с.
6. Новицький В.Є. (керівник авторського колективу). Інституційні основи інноваційного розвитку економіки: Навчальний посібник. – Київ: КНТ, 2008. – 360 с.
7. Інституційні основи інноваційного розвитку економіки: Навчальний посібник / За заг. ред. В.Є.Новицького. – Київ: КНТ, 2008. – 360 с. – 25 д.а.
8. Панченко Є.Г. Менеджмент: Навчальні матеріали у схемах і формулах: навчальний посібник: 2-е вид., випр. і доп. – К.: Знання України, 2008. – 539 с. (37 д.а.)
9. Панченко Є.Г., Данилюк Н.І. (успівавторстві). Реструктуризація підприємств (розділ 1). Підручник. – К.: Наукова думка, 2001 р. – 42,5/1,0 д.а.
10. Кальченко Т.В. Глобальна економіка: навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2009. – 364 c.
11. Циганкова Т. M., Петрашко Л. П., Кальченко Т. В. Міжнародна торгівля: Навч. посібник. – К.: КНЕУ 2001.— 488 с.
12. Петрашко Л.П. Європейський проектний менеджмент: діловий тренінг. – К.: КНЕУ, 2008. – 40 с.
13. Петрашко П.Г. Інтегрований посібник (посібник для фахівця органів Державного казначейства та бюджетних установ, автоматизована система навчання на компакт-диску та Інтернет-портал). – У 2-х т. – Київ: НВП “АВТ”, 2004. – 784 с.
14. Вітер І.І., Погорєлов С.Б. Історія економіки та економічної думки. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. К.: КНЕУ, 2008. -248 с. – 14,41 д.а.
15. Білошапка В.А. Управлінська результативність в міжнародному бізнесі: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2008. – 216 с. – 12,55 д.а.
16. Білошапка В.А. Управлінська результативність в міжнародному бізнесу: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2008. – 216 с. – 12,55 д.а.
17. Губський Б.В., Павловська О.Д., С.В. Харчук. Конкурентоспроможність національної економіки: пріоритети дослідження та експертні оцінки / За ред. д-ра екон. наук, проф. Б.В. Губського. – К.: КНЕУ, 2003. – 51 с.
Коротка анотація деяких підручників
Міжнародна економіка: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / [Козак Ю.Г., Лук’яненко Д.Г., Макогон Ю.В. та ін.]; За ред. Ю.Г.Козака, Д.г,Лук’яненка, Ю.В.Макогона [3-е вид.]. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 560 с.
Підручник спрямований на активне засвоєння курсу «Міжнародна економіка» згідно з чинною програмою Міністерства освіти і науки України. Він апробований упродовж 15 років. Це третє перероблене та доповнене видання першої оригінальної книги з міжнародної економіки українською мовою (1993 р.).
У ньому враховано накопичений протягом десятиліть досвід викладання курсу «» в університетах США та Західної Європи, проаналізовано сучасні закономірності розвитку та функціонування міжнародної економіки з урахуванням специфіки країн з перехідною економікою, насамперед України.
Підручник містить ключові поняття, контрольні питання, теми доповідей і рефератів, тестові завдання до кожного розділу курсу, а також підсумкові контрольні питання та тестові завдання до курсу в цілому.
Для студентів економічних вузів та факультетів.
Білошапка В.А. Управлінська результативність в міжнародному бізнесі: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2008. – 216 с. – 12,55 д.а.
У навчальному посібнику «Управлінська результативність в міжнародному бізнесі» досліджуються принципи та технології аналізу та забезпечення поліпшення результатів роботи менеджерів у міжнародних компаніях. Значну увагу приділено врахуванню факторів організаційного контексту роботи менеджерів у міжнародному бізнесі та оптимізації організаційного дизайну в компаніях. Також висвітлено ключові засади планування управлінської кар’єри та формування умов для прискореного професійного розвитку менеджерів.
Для викладачів, студентів економічних та менеджерських спеціальностей, менеджерів вищої та середньої ланки підприємств та інших організацій.
Лук’яненко Д.Г. Економічна інтеграція і глобальні проблеми сучасності: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2005. – 206 с.
Сучасний світ знаходиться в стані системних трансформацій, коли якісно видозмінюються політичні і економічні структури, соціальні інститути, інфраструктура життєдіяльності націй. Оцінити новітні економічні явища, процеси і тенденції важко на основі знань, які дають традиційні економічні моделі. Це стає можливим, коли за методологічну основу дослідження узяти виділення взаємопов’язаних процесів міжнародної економічної інтеграції та глобалізації як ключових в розвитку світової економіки.
Посібник розрахований на студентів економічних вищих навчальних закладів і факультетів, що навчаються за спеціальністю 6101 “Економічна теорія”. Він буде корисним спеціалістам у галузі міжнародної економіки і глобалістики.
Д.Г.Лук’яненко, Б.В.Губський, О.М.Мозговий та ін.; За редакцією доктора економічних наук, проф. Д.Г.Лук’яненка. “Міжнародна інвестиційна діяльність:” Підручник. (“Business English for Economists: Questions of Accounting”) – К.: КНЕУ, 2003. – 387 с.
У пропонованому підручнику розглядається інвестиційна діяльність у системі міжнародного бізнесу. Основна увага приділена сутності, мотивації і формам міжнародного інвестування. Показано розвиток міжнародного інвестиційного ринку і його структури, висвітлено суттєві моменти регулювання інвестиційної діяльності на національному, між- і наднаціональному рівнях. Розглянуто умови, масштаби, динаміку, проблеми і перспективи міжнародної інвестиційної діяльності в Україні, включаючи обліково-аналітичний аспект. Для студентів вищих економічних навчальних закладів при вивченні дисципліни «Міжнародна інвестиційна діяльність».
Петрашко Л.П. Міжнародні фінанси: Навч. – метод. посіб. для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2003. – 221 с.
Навчальний курс «міжнародні фінанси» є однією з основних дисциплін бакалаврської підготовки студентів. Предметом курсу є викладення основних теоретичних положень щодо міжнародних потоків і їхніх взаємозв'язків та регулювання. Посібник складається з типової програми курсу, навчально-методичного плану дисципліни, навчально-методичного забезпечення курсу, методичних матеріалів, прикладів текстів. Для студентів економічних спеціальностей. Посібник може бути корисним також для науковців, спеціалістів-практиків та всіх, кого цікавлять проблеми міжнародних фінансів.
Циганкова Т.М., Петрашко Л.П., Кальченко Т.В. Міжнародна торгівля. Навч. – метод. посіб. для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2003. – 256 с.
Посібник місить програму курсу, методичні вказівки до вивчення кожної теми курсу, практичні завдання і плани семінарських занять, запитання до контролю знань, тематику рефератів, список рекомендованої літератури. Призначений для самостійного вивчення дисципліни «Міжнародна торгівля».
Циганкова Т. M., Петрашко Л. П., Кальченко Т. В. Міжнародна торгівля: Навч. посібник. – К.: КНЕУ 2001.—488с.
Посібник являє собою систематизований виклад питань організації і регулювання міжнародної торгівлі та укладання міжнародних комерційних контрактів. Основна увага приділена визначенню сучасних особливостей реалізації різноманітних форм і методів міжнародної торгівлі, їх практичному застосуванню під час укладання зовнішньоторговельних контрактів. Рекомендується для студентів бакалаврських програм, Котрі вивчають курс «Міжнародна торгівля», а також для студентів вищих економічних навчальних закладів.
Д.Г.Лук’яненко. Міжнародна економічна інтеграція. – К.: Видавництво "ВІПОЛ", 1996. – 138 с.
У монографії досліджуються особливості сучасного розвитку національних економік, фактори їх взаємодії у процесі інтернаціоналізації. Визначається сутність міжнародної економічної інтеграції, показано умови і шляхи розвитку мікро- та макроінтеграції, проаналізовано особливості інтеграційних процесів у регіонах світу. Системно розглянуто передумови, пріоритети і шляхи адаптації національної економіки України у сучасній світогосподарській системі. Для студентів, наукових і практичних працівників у сфері міжнародних економічних відносин.
Міжнародна економіка: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. / А.М. Поручник, Я.М. Столярчук, О.Д. Павловська та ін.; За ред. д-ра екон. наук, проф. А.М. Поручника. – К.: КНЕУ, 2005. – 156 с.
Посібник підготовлено згідно з програмою вивчення нормативної дисципліни “Міжнародна економіка” для бакалаврів економічних спеціальностей. Розрахований на самостійне поглиблене опанування студентами курсу міжнародної економіки, спираючись на методичні поради авторів щодо освоєння теоретичного матеріалу та його закріплення через виконання практичних завдань (написання модулів, рефератів, есе), розв’язання задач, творче осмислення проблемних питань та ділових ситуацій.
Контакти
тел. 456-24-47